Mladi nogometaši iz Požege bili su najbolji u Osijeku te će krajem srpnja predstavljati Slavoniju na Državnoj završnici Plazma Sportskih igara mladih u Rijeci
Zlato u Osijeku
Osijek je ugostio Tommy turnir u malom nogometu u sklopu 30. sezone Plazma Sportskih igara mladih, a najbolja momčad turnira stigla je iz Požege.
Mladi nogometaši NK Slavonija Požega u finalu su svladali MNK Osijek i tako izborili plasman na Državnu završnicu koja će se krajem srpnja održati u Rijeci.
Slijedi borba s najboljima u Hrvatskoj
Na osječkim terenima nastupili su dječaci i djevojčice do 12 godina, koji su kroz odlične utakmice pokazali talent, borbenost i fair play.
Pobjedom u finalu Požežani su osigurali mjesto među najboljim ekipama Hrvatske, gdje će se u Rijeci boriti za naslov državnih prvaka.
Igre koje okupljaju tisuće djece
Plazma Sportske igre mladih ove godine obilježavaju 30. sezonu i ponovno su okupile veliki broj mladih sportaša. Sudjelovanje je za svu djecu potpuno besplatno, a osim natjecanja, Igre promiču prijateljstvo, zajedništvo, toleranciju i zdrav način života.
Ovogodišnja sezona okupila je čak 140.000 djece u Hrvatskoj, a regionalna natjecanja nastavljaju se u deset sportskih disciplina prije završnice u Rijeci.