Požeško-slavonska.info

Pijan i bez vozačke digao motocikl na stražnji kotač pa završio u suhozidu

Pijan i bez vozačke digao motocikl na stražnji kotač pa završio u suhozidu
FOTO: Ilustracija

Mladić je vozio prije stjecanja prava na upravljanje, bez kacige i s više od jednog promila alkohola u krvi. Nakon nesreće pokušao je pobjeći s mjesta događaja

Nesreća nakon opasnog manevra

U nedjelju, 21. lipnja oko 20.30 sati, u Cirakijevoj ulici u Velikoj dogodila se prometna nesreća u kojoj je teško ozlijeđen 25-godišnji motociklist.

Prema informacijama policije, mladić je upravljao motociklom prije stjecanja prava na upravljanje vozilima, pod utjecajem alkohola od 1,18 promila te bez zaštitne kacige.

Prilikom uključivanja s parkirališta na kolnik podigao je motocikl na stražnji kotač, nakon čega je izgubio nadzor nad vozilom te udario u betonski rubnjak i betonski suhozid.

Nakon nesreće pobjegao s mjesta događaja

Nakon udara 25-godišnjak je napustio mjesto prometne nesreće, no policijski službenici ubrzo su ga pronašli i utvrdili sve okolnosti događaja.

Daljnjim postupanjem policija je utvrdila da je na motociklu prevozio i 22-godišnju putnicu koja također nije nosila zaštitnu kacigu. Kod nje je izmjerena koncentracija alkohola od 1,05 promila.

Nije imao ni osobnu iskaznicu

Policijski službenici utvrdili su i dodatne prekršaje jer 25-godišnjak kod sebe nije imao osobnu iskaznicu niti drugi dokument kojim bi mogao dokazati svoj identitet.

U prometnoj nesreći zadobio je teške tjelesne ozljede, a protiv njega će biti izdan prekršajni nalog zbog više prekršaja iz Zakona o sigurnosti prometa na cestama te Zakona o osobnoj iskaznici.

Kazna gotovo 4.000 eura

Za počinjene prekršaje predviđena je novčana kazna u iznosu od 3.800 eura.

Uz financijsku kaznu, 25-godišnjaku prijeti i zaštitna mjera zabrane upravljanja motornim vozilima A kategorije u trajanju od 17 mjeseci te upis 16 negativnih prekršajnih bodova.